• W naszych rękach...

• Od 1 kwietnia br., po zainicjowaniu w naszej szkole Ogólnoświatowej Kampanii Modlitewnej Dzieci pod hasłem: Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”, zaczęliśmy spotkania na sali gimnastycznej. Codziennie dołączały nowe osoby. Od poniedziałku do piątku o godz. 10:35 modliliśmy się dziesiątkiem różańca, prosząc o wstawiennictwo Maryję i Pastuszków z Fatimy. To był nasz skromny wkład w działania na rzecz pokoju na świecie, a szczególnie na Ukrainie. Poświęcenie 5 minut naszej przerwy, którą mogliśmy spędzić na zabawie, było podejmowaniem wyrzeczeń, aby we wspólnej modlitwie nie stać bezczynnie, ale trzymać kciuki…. na różańcu prosząc o zwycięstwo dobra nad złem.

W soboty i niedziele przenosiliśmy nasze modlitewne wysiłki do domów. 17 kwietnia br.  Kampania dobiegła końca.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom modlitewnych spotkań i tym, którzy okazali pomoc: nauczycielom i rodzicom. Wierzę, że nasze wysiłki i zaangażowanie już wkrótce zaprocentują upragnionym pokojem.

Koordynator szkolny: Małgorzata Padzik

• PILNE!!!

UWAGA!

W związku z podpisaniem przez

Prezesa Rady Ministrów nowego

zarządzenia nr 87 z dn. 14 kwietnia 2022r.

dotyczącego wprowadzenia

na terytorium całego kraju

drugiego stopnia alarmowego (BRAVO)

i trzeciego stopnia alarmowego

CRP (CHARLIE–CRP),

który obowiązuje

od 16 do 30 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59

Wprowadza się zakaz wstępu do szkoły

osobom postronnym.

Na terenie szkoły mogą przebywać jedynie uczniowie i pracownicy szkoły,

a także osoby wykonujące swoje obowiązki służbowe.

• Kiermasz słodkości wielkanocnych

• Chcielibyśmy podziękować rodzicom i uczniom za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu wypieków wielkanocnych. Zebraliśmy pokaźną kwotę, którą przeznaczymy na Fundację Świętego Mikołaja, by móc przyszłym roku szkolnym przydzielić stypendia naszym uczniom. Wielkie Dzięki !!!

• Międzynarodowy Dzień Sportu w klasie I

• W dniu 6 kwietnia klasa I świętowała Międzynarodowy Dzień Sportu. Impreza  przede wszystkim miała zapewnić dobrą zabawę i miłą atmosferę dla uczestników. Tego dnia korzystaliśmy z gościnności ostrowskiego MOSiRu. Na miejscu ciepło i serdecznie przywitali nas trenerzy. Pierwsze zajęcia prowadził sensei Radosław Grabowski. Podczas zajęć karate liczyliśmy po japońsku do 10, nauczyliśmy się etykiety japońskiej, poznaliśmy 4 techniki karate. Następnie odwiedziła nas dyplomowana joginka pani Barbara Siwek. Na zajęciach ćwiczyliśmy z piłką, były zajęcia rozciągające, zabawy ruchowe z elementami treningu ogólnorozwojowego. Pan Sebastian Stepnowski-instruktor sportu prowadził stretching w parach oraz gry i zabawy wytrzymałościowo-zwinnościowe. Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień ogłoszony w tym roku jako Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju 2022.

Klasa pierwsza wraz z wychowawczynią Anną Grabowską serdecznie dziękuje dyrektorowi  MOSiR za bezpłatne udostepnienie obiektu i przeprowadzenie zajęć dla najmłodszych uczniów S.P 4.

• Zdobądź zawód z przyszłością! Pracuj w lotnictwie!

• Dnia 31 marca 2022 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami i przedstawicielami Technikum Lotniczego w Nagoszewie.

Uczniowie zapoznali się z zawodami, w których kształci szkoła:

Technik awionik,

Technik mechanik lotniczy,

Technikum lotniskowych służb operacyjnych,

Technik eksploatacji portów i terminali,

Technik logistyk.

Przedmioty rozszerzone:

- język angielski

- matematyka

- geografia

Uczniowie klas VIII z uwagą wysłuchali prezentowanej oferty kształcenia, obejrzeli prezentację i zadali kilka pytań. Na koniec ósmoklasiści zostali zaproszeni do udziału w konkursie ,,Lotnictwo moja pasja” oraz na Dzień Dziecka ze Szkołą Lotniczą na lotnisku Grądy w dniu 29 maja.