• Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

• 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z koła teatralnego przygotowali krótką inscenizację. Przypomnieli w niej główne założenia konstytucji oraz historię jej powstania. Uczestnicy zwrócili także uwagę na polską flagę, której święto, od 2004 roku, obchodzimy 2 maja. Od wieków biało-czerwona towarzyszyła Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach historycznych. Akademię uświetnił występ solistek ze szkolnego chóru, które wykonały piosenkę o fladze.Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją w naszej szkole. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.

• Klub fotogaficzny📷

• Biblioteka szkolna kojarzy się nam z miejscem do wypożyczania książek, przeglądania ich, czytania, relaksu...  Tym razem stała się miejscem spotkań dla klubu fotograficznego. Zajęcia prowadzi pan P. Łukaszek, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób dzieli się swoją wiedzą z naszą młodzieżą. Pierwsze dwa spotkania już za nami. Zasłuchani uczniowie i ich deklaracja dalszego uczestnictwa, są najlepszym dowodem, że warto tu przyjść.

Ci, którzy pragną  poznać tajniki fotografii, poznać fachowe słownictwo i nabyć technicznych umiejętności na kolejne spotkania. Najbliższe już 8 maja o godz.14.25 w bibliotece szkolnej.

• "Czytanie jest modne"📖

• 18 kwietnia uczennice klasy VII w składzie: H. Bilwin, N. Bloch, J. Zaniewska reprezentowały naszą szkołę w 6. edycji akcji "Czytanie jest modne". Uczniowie z ostrowskich szkół  zmierzyli się z twórczością Aleksandra Fredry i uczcili rok artysty. Uczennice zaprezentowały swoją interpretację bajek: ,,Osiołkowi w żłobie dano” , ,,Raki” oraz fragment komedii pt. ,,Zemsta”.

• MUZYKA ZAKLĘTA W BAŚNI

• Bajki wytwórni Walta Disneya towarzyszą nam od najmłodszych lat. Chętnie  oglądają je zarówno dzieci jak i dorośli. Najpiękniejsze piosenki z bajek Disneya usłyszeli uczniowie klasy II w wykonaniu artystów. Na scenie wystąpili aktorzy warszawskich scen Muzycznych (Teatr Rampa, Teatr Syrena, Teatr Roma, Teatr Polski). Koncert wzbogacony był prezentacją multimedialną pobudzającą wyobraźnię młodego widza. Całemu przedstawieniu towarzyszyła muzyka na żywo wykonywana przez pianistę. Do krainy bajek Disneya przeniósł nas Olaf z Krainy Lodu. Rozśpiewani i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

• Temat lekcji: Wiosna w ogródku.🍅🥔🥕

• 🌹🌻🌼O tym, że nadeszła wiosna wiedzą już chyba wszyscy. Jednak drugoklasiści postanowili dokładnie sprawdzić, czy wiosna zawitała również do ogródków działkowych. W piątek, 21 kwietnia uczniowie klasy II wybrali się na spacer aby zwiedzić ogródki działkowe. Korzystając z pięknej pogody, dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. Rozpoznawały znane im drzewa i kwiaty. Jeden z działkowiczów opowiedział dzieciom o czynnościach jakie wykonuje się wiosną w ogródku. Opowiedział i pokazał, co na niej rośnie. Dziewczynki otrzymały od działkowicza kwiaty do domowych wazonów. Spacerując ogrodową aleją dzieciaki obserwowały krzewy, drzewa owocowe, oglądały napotkane owady i podziwiały kolorowe  altanki. Z zaciekawieniem obserwowały pracę właścicieli działek. W czasie wycieczki nie zabrakło także czasu na odpoczynek i swobodną obserwację. Na koniec wszystkie dzieci chętnie pozowały do zdjęcia. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni dzieci wróciły do szkoły :)

• Akcja Żonkile

• 19. kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno – edukacyjną Żonkile.

Nasza szkoła włączyła się tego dnia w obchody 80. rocznicy wybuchu powstania. Uczennice klasy VII rozdawały społeczności szkolnej papierowe żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć.

W czasie lekcji uczniowie zdobyli podstawową wiedzę historyczną o sytuacji polskich Żydów w trakcie II wojny światowej oraz poszerzyli wiedzę na temat znaczenia udzielania wsparcia osobom doświadczającym dyskryminacji. Lekcje przeprowadzono w oparciu o materiały udostępnione przez Muzeum POLIN w postaci słuchowiska „Takich dwóch jak nas trzech” oraz filmu „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

• Rusza "AKTYWNA PRZERWA"!

• Od dnia 11 kwietnia w szkole rusza „AKTYWNA PRZERWA”, której celem jest:

• promowanie wśród uczniów bezpiecznej aktywności fizycznej podczas przerw szkolnych oraz doskonalenie ich umiejętności sportowych;
            • wdrażanie działań zapobiegających uczniowskiej nudzie, agresji słownej i fizycznej, poprawiających bezpieczeństwo w szkole;
            • rozwijanie własnej aktywności społecznej, uczenie się kształtowania więzi z innymi i inicjowania interakcji społecznych, nauka dialogu, konwersacji, dyskutowania, aktywnego słuchania, kompromisu, negocjacji, rozwiązywania konfliktów oraz akceptowania przyjętych zasad podporządkowywania się im;
            • integracja społeczności szkolnej.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w poszczególnych strefach:

1. Strefa gier planszowych, kart i łamigłówek (świetlica);🎲♟️
            2. Strefa ciszy (biblioteka) – w której uczniowie mogą poczytać książki, powtórzyć lekcje, pomyśleć, pomarzyć, pokolorować lub narysować obrazek.📖
            3. Strefa muzyki (korytarz górny i dolny) – w której uczniowie mogą posłuchać muzyki i potańczyć.🎵🕺
            4. Strefa zabaw ruchowych (sala gimnastyczna, dolny korytarz -1) – uczniowie doskonalą swoje umiejętności gry np. w piłkę siatkową, piłkę koszykową, dwa ognie, badmintona, tenisa stołowego czy Zośkę .🤸🤼‍♂️🤼
          • W świątecznym nastroju

• Święta tuż, tuż, dlatego nadszedł ostatni moment, aby wykonać świąteczne dekoracje. Na lekcji klasa 2 wykonała piękne prace plastyczne. Na koniec dnia dzieci otrzymały słodką, czekoladową niespodziankę.