• Wieczorek pożegnalny klas ósmych.

          •     W sobotę 11 czerwca  uczniowie klas ósmych, po raz pierwszy od kilku lat, bawili się na balu kończącym ich edukację w szkole podstawowej. W pięknie udekorowanej przez rodziców i uczniów sali, zebranych gości: rodziców, wychowawców, wychowawców z klas młodszych oraz uczniów, przywitał i krótką przemowę wygłosił dyrektor szkoły pan Michał Chojnowski. Następnie padło hasło ,,Poloneza czas zacząć!” i salę wypełnił dźwięki utworu M.Ogińskiego. Mimo krótkiego czasu na przygotowania, uczniowie zatańczyli i to jak! Niejednej mamie na widok córki zakręciła się łezka w oku, a tatusiowie puchli z dumy na widok swoich eleganckich synów. Po polonezie przyszedł czas na zasadzenie drzewek, w korzeniach, których znalazły się butelki z listami obecności absolwentów. Później wykonano pamiątkowe zdjęcie. Wreszcie przyszedł czas na poczęstunek, a potem tańce, tańce, tańce...do ostatnich sił. Wrażenia, którymi podzielili się uczniowie, dowodzą, że były to niezapomniane chwile.

          • Święto Pułku, Święto Szkoły - 6 czerwca 2022r.

          •      6 czerwca, w rocznicę święta 18. Pułku Artylerii Lekkiej, którego imię nosi nasza szkoła, obchodzimy uroczyście Święto Szkoły i Święto Pułku pod patronatem Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka.

               Jak każdego roku przed główną uroczystością szkoła podjęła wiele działań w sferze kształtowania patriotycznych postaw swoich wychowanków. Tradycyjnie odbyły się konkursy wiedzy o Patronie, konkurs plastyczny oraz spotkania z wychowawcami dotyczące historii, szlaku bojowego oraz powojennych losów słynnej „Osiemnastki”. Uczniowie odwiedzili mogiły żołnierzy, na których zapalili symboliczne znicze pamięci.

                 3 czerwca przedstawiciele wszystkich klas spotkali się w szkolnej Izbie Pamięci, aby wysłuchać ciekawych opowieści na temat naszego Patrona oraz w Izbie Tradycji w Jednostce Wojskowej, gdzie p. Andrzej Komorowski zapoznał młodzież ze zgromadzonymi zbiorami oraz ich historią. Następnie wyruszyli na wycieczkę szlakiem walk 18. Pułku, która została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta i z 22. Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym w Komorowie. Zaproszenie na tę ciekawą wyprawę przyjęli uczniowie miejskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami historii. Podczas wycieczki młodzi ludzie mogli poznać historię walk 18. Pułku, dzięki ogromnej wiedzy, którą zechcieli się podzielić p. Michał Rutkowski – wicewójt Gminy Boguty –Pianki oraz p. Michał Krajewski. Chcemy przekazać ogromne podziękowania obu przewodnikom po ścieżkach historii, jak również ks. dr. Jerzemu Kruszewskiemu, który gościnnie przyjął uczestników wycieczki. Zwieńczeniem wyprawy było spotkanie  na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie oddaliśmy hołd bohaterom, składając kwiaty i zapalając znicze na zbiorowej mogile żołnierzy 18. Pułku Artylerii Lekkiej.

               6 czerwca – w dniu Święta Pułku, któremu od wielu lat patronuje Urząd Miasta, spotkaliśmy się przy Pomniku – Głazie poświęconym bohaterskim obrońcom naszej Ojczyzny, by w dowód pamięci i wdzięczności, w asyście pocztów sztandarowych miejskich i powiatowych szkół, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Wysłuchaliśmy okolicznościowych wystąpień Burmistrza Miasta – pana Jerzego Bauera,  płk. Leszka Iwańca oraz Dyrektora Szkoły – pana Michała Chojnowskiego

                 Spod pomnika udaliśmy się do Kościoła pod wezwaniem św. Jozafata w Komorowie na Mszę św. celebrowaną w intencji żołnierzy 18. Pułku i ich rodzin. Po nabożeństwie mieliśmy okazję zobaczyć montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły poświęcony Patronowi.

                 Następnie zaproszeni goście wraz ze szkolną społecznością udali się do szkoły. Młodzież uczestniczyła w zajęciach literackich, podczas których prezentowana była twórczość żołnierzy „Osiemnastki” i ich potomków. Najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, wykonując prace plastyczne na temat Patrona Szkoły, a także  uczestniczyć w quizach dotyczących Patrona.

                 Dużą atrakcją był pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych prezentowanych przez naszych najstarszych uczniów

             Święto Szkoły to nie tylko spotkanie rocznicowe, ale wspaniała uroczystość integrująca lokalną społeczność. Zawsze uczestniczą w niej władze samorządowe, przedstawiciele wojska oraz miejskich szkół i instytucji, rodziny żołnierzy i sympatycy Pułku.

                 Szczególne podziękowania za współprace i wsparcie kierujemy do Burmistrza Miasta – p. Jerzego Bauera oraz Dowódcy 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego – płk. Leszka Iwańca.

          • Warsztaty fotograficzne

          • W dniu 09.06. 2022 r. o godzinie 14:30 odbędą się zajęcia fotograficzne w bibliotece szkolnej.  Planowany czas zakończenia spotkania godzina16:00.

          • PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W TEATRZE LALKI W BIAŁYMSTOKU

          • Teatr, to wspaniały, pełen magii i czarów, świat, w którym niemożliwe - staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, warzywa zamieniają się w królewny albo w rycerzy, latają dywany, a ze starej lampy wychodzi tajemnicza zjawa…

            Dnia 1 czerwca  klasa pierwsza  wybrała się do Teatru Lalki w Białymstoku, aby obejrzeć spektakl pt. „O rybaku i rybce,,.  Jest to historia znana i lubiana, która porusza temat ludzkiej chciwości. Złota rybka spełnia życzenia. Ilu ludzi, tyle życzeń! Bo każdy z nas ma przecież swoje marzenia, swoje pragnienia oraz zachcianki. Rybak zachcianek nie miał. Miał za to wiecznie niezadowoloną żonę, która wciąż chciała więcej i więcej. Na szczęście rybak złowił złotą rybkę, która pomogła mu w spełnianiu zachcianek małżonki - do czasu...  .

            Pierwszaki  z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze. Zwiedzanie teatru, aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Oprócz tego, w Piwnicy Lalek można było spotkać tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Dzieci miały okazję poznać wystrój teatru, nazwy poszczególnych pomieszczeń, zapoznały się z pracą aktora, reżysera i scenografa.

            Następnym punktem wycieczki był park wodny Tropikana w hotelu Gołębiewski. Tu pod bacznym okiem opiekunów p. Małgorzaty Padzik i p. Anny Grabowskiej uczniowie dali się porwać w wodne szaleństwo. Choć pogoda za oknem nas nie rozpieszczała, to chęci do zabawy nigdy nam nie brakuje.  W raźnej gromadzie potrafimy zgodnie i wspólnie bawić się.

            W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację McDonalds.

             Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną. J

          • Otwarcie Podwórka NIVEA

          • Uroczyste otwarcie Podwórka Nivea.

                      W maju ubiegłego roku nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Podwórko Nivea”. Praca konkursowa w postaci filmu pod hasłem „Razem najlepiej” podbiła serca jury, które już w pierwszym etapie przyznało Czwórce, jako jednej z pięciu szkół w skali kraju główną nagrodę w postaci nowoczesnego placu zabaw.

                      Dnia 31 maja odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw. Uczniowie klas I-III z tej okazji przygotowali krótką część artystyczną, uczeń klasy VII Szymon Rafałowicz zagrał na gitarze utwór pt. „Regtime” , obejrzeć można było również wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły, swoje umiejętności zaprezentowali też tancerze z Dress Code Dance Center. Były przemówienia przybyłych na uroczystość gości, ks. proboszcz z parafii cywilno- wojskowej św. Jozafata Biskupa w Komorowie poświęcił nowy plac zabaw, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Tego dnia zostały także wręczone podziękowania za zaangażowanie i wsparcie działań w realizacji Projektu „Podwórko Nvea”. Szczególne podziękowania trafiły do Pana Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera oraz pracowników Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, do Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marty Molskiej oraz pracowników Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, do Pana Pawła Andruszkiewicza i RAM. Art., do Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Michała Kuleszy oraz Członków Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej oraz do pracowników TV Ostrów w Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób dzieci będą mogły miło i bezpiecznie spędzać czas. Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, pozwoli dzieciom urozmaicić czas kontaktu z rówieśnikami, zaspokoi ich potrzeby ruchowe, a nauczycieli wspomoże w organizacji zajęć, dzięki czemu nauka przez zabawę stanie się przyjemniejsza. Nowy plac zabaw to spełnienie marzeń wielu dzieci, rodziców i nauczycieli.

                      Po części oficjalnej uroczystości uczniowie mogli skorzystać z nowego placu zabaw oraz wziąć udział w grach i zabawach ruchowych przygotowanych dla nich na świeżym powietrzu. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

          • Klasy 8a i 8b na wyciecze

          •   W dniach 30 maja -1 czerwca uczniowie klas VIII uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego - Sandomierza i Lublina. Ostrów pożegnała uczestników wyjazdu strugami deszczu, a Kazimierz Dolny powitał słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Żydowskim, a następnie udaliśmy się do Wąwozu Czarnego. Tam mogliśmy zobaczyć, jak naprawdę wygląda wąwóz i czym charakteryzuje się skała lessowa.  Kolejne punkty zwiedzania tego pięknego miasta stanowiły ruiny zamku, Stara Chata i XIII-wieczna baszta, z której można było podziwiać panoramę miasta. Na koniec udaliśmy się w godzinny rejs statkiem po Wiśle.

              W drodze do hotelu, zatrzymaliśmy się w Kozłówce. Mimo, że nie wszystkie kwiaty jeszcze zakwitły, park Zamoyskich urzekł wszystkich.

               Zmęczeni, po całym dniu, dotarliśmy w końcu do Firleja, gdzie czekała na nas obiadokolacja i nocleg.

               Drugiego dnia zwiedzaliśmy Sandomierz. Zobaczyliśmy Bramę Opatowską, Bazylikę Katedralną,  rynek z ratuszem, zamek i przepiękny Wąwóz Królowej Jadwigi. Jednak najwięcej emocji wywołała wystawa ,, Świat ojca Mateusza”. To pomieszczenia  zaaranżowane na wzór pomieszczeń serialowych. W każdym z nich można spotkać naturalnej wielkości woskowe figury bohaterów serialu ,,Ojciec Mateusz”. Chętnych do zrobienia zdjęć z księdzem Mateuszem Żmigrodzkim czy Orestem Możejko nie brakowało. Tego dnia mieliśmy również okazję na wspólne spędzenie czasu przy ognisku.

               Trzeci dzień również zapewnił nam wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Lublin, m. in. Katolicki Uniwersytet Lubelski, Archikatedrę i Starówkę. Po obiedzie udaliśmy się do Parku Trampolin

             ,,Wysokie Loty”, by spędzić tam godzinę na wspaniałej zabawie. Zakończeniem tego dnia były słodycze i lody z okazji Dnia Dziecka. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wyruszyliśmy w drogę do domu. Oczywiście zrealizowaliśmy także obowiązkowy punkt takiego wyjazdu, czyli wizytę w Mc Donaldzie. To była udana wycieczka. :)

    • Galeria zdjęć

        brak danych