• Zielona przestrzeń 🌵🌱🌵

• 🌼🌺🌹W sali, w której uczą się uczniowie klasy 1b pojawiła się zielona przestrzeń. Uczniowie przynieśli swoje roślinki 🌱🌱🌱i zaprezentowali je. Opieka nad roślinami rozwija samodzielność, uczy systematyczności i rozbudza zainteresowanie otaczająca nas przyrodą🌳🌵🎍

• Poznajemy zawody naszych rodziców👨‍🔧

• Tegoroczny Dzień Chłopca Klasa 2 świętowała w kinie📽.

Obejrzeliśmy film🎥pt. ,,Guliwer”. Ten wyjątkowy film udowodnił nam, że nie trzeba być olbrzymem, aby stawić czoła wielkiemu zagrożeniu i uratować niewinną krainę. Po zajęciach lekcyjnych, korzystając z pięknej pogody☀🌞☀ i  zaproszenia taty naszej klasowej  koleżanki-Marysi, poznaliśmy  typowo ,,męski” zawód-diagnosta samochodowy🚗. Zwiedziliśmy całą okręgową stację  kontroli pojazdów, którą  zarządza pan R. Długołęcki. Zapoznaliśmy się z pracą diagnosty, narzędziami🔧 którymi posługuje się diagnosta badając stan techniczny samochodów ciężarowych i osobowych. Obejrzeliśmy podwozie naszego autobusu 🚌, sprawność świateł, hamulców i zbieżność kół. Oprócz stanu technicznego pojazdu podczas badania dokonywana jest identyfikacja pojazdu. Polega ona na odczytaniu numeru VIN i sprawdzeniu go z dowodem rejestracyjnym. Tata Marysi przybliżył  nam specyfikę swojej  pracy, pokazał nam linię diagnostyczną firmy Maha, na której znajdowały się:  tester  hamulców, tester amortyzatorów, zbieżności i tester luzów zawieszenia. Mogliśmy  osobiście  użyć przyrządu do kontroli i ustawienia świateł w reflektorach pojazdów samochodowych. Dowiedzieliśmy się jakie trzeba mieć wykształcenie, pożądane cechy charakteru na tym stanowisku, jak ważne są badania samochodu aby nie zagrażał naszemu bezpieczeństwu. Największą frajdą dla drugoklasistów było wejście do kanału diagnostycznego. Tu mogliśmy obejrzeć całe podwozie naszego autobusu, zbiornik na paliwo, system hamulcowy, przekładnie, zawieszenie, układ kierowniczy, opony, a także elementy nośne pojazdu.…Dzieci były zachwycone siłą i precyzją sprzętu znajdującego się w zakładzie. Dotykały i  dopytywały o wszystko.

Na zakończenie spotkania klasa 2 wręczyła podziękowania gospodarzowi spotkania. Tata Marysi pożegnał klasę 2 słodkościami🍩🥧🍰 i balonami🎈🎈🎈. Dla klasy 2 i opiekunek-p. A. Grabowskiej i p. M. Parys była to pierwsza wizyta na stacji diagnostycznej gdzie mogliśmy zajrzeć i obejrzeć wszystko, do czego na co dzień nie ma dostępu żaden klient badający stan swojego auta.

Bardzo dziękujemy panu Długołęckiemu za poświęcenie nam swojego czasu i  zaproszenie.