• Przytul alpaki
          • Przytul alpaki

          • W ciepłe, wrześniowe popołudnie klasa 3 wyjechała na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Tam spotkaliśmy się z niezwykle wyjątkowymi zwierzakami, jakimi są alpaki. Alpaki to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, są krewnymi wielbłąda pochodzącymi z Ameryki Południowej. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy, przytulaliśmy i karmiliśmy je. Zwierzęta te są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. O zwyczajach tych zwierząt opowiedzieli nam właściciele: Marta i Piotr Zommer. Pan Piotr zapoznał nas o zasadach postepowania z tymi zwierzętami, jak je karmić, głaskać i jak się do nich przytulać. Każdy trzecioklasista mógł nakarmić alpaki marchewką, pogłaskać i wyprowadzić na spacer. Jasio, Dingo i Czester to alpaki, które na co dzień pracują jako terapeuci. Na miejscu wzięliśmy również udział w warsztatach tworzenia drewnianych breloczków. Na zakończenie udaliśmy się na pyszną kiełbaskę z grilla. Po posiłku był czas na zabawę –  zabawy  w drewnianym domku, rzuty do kosza, huśtawki i zjeżdżalnie.

             Był to świetny sposób na pożegnanie lata jak również ciekawa lekcja edukacyjna.

        • Nakarm dzika
          • Nakarm dzika

          • Zapraszamy do jesiennej zbiórki kasztanów i żołędzi.

            Celem jest zebranie jak największej ilości kasztanów, orzechów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w czasie zimy. Dary jesieni przekazane będą myśliwym z Wojskowego Koła Łowieckiego „JENOT” w Komorowie. Wybierz się na jesienny spacer, aby pomóc zwierzętom!!! Akcja trwa do 16 października 2023r.

            Koordynatorzy: Justyna Pych, Dominika Witek, Klasa IV a, Klasa IV b, SU

        • Dzień Chłopaka w klasie VI
          • Dzień Chłopaka w klasie VI

          • Tegoroczny Dzień Chłopaka spędziliśmy spotykając się w piątkowe popołudnie na paintballu w Kozikach.

            Wyjście na paintball było bardzo ciekawe i pełne emocji. Była to dla nas niesamowita przygoda. Mieliśmy okazję spróbować czegoś nowego.

            Po zakończonej zabawie usiedliśmy wspólnie przy ognisku i rozmawialiśmy posilając się kiełbaskami. To spotkanie bardzo nam się podobało, przede wszystkim dlatego, że zabawa była wciągająca, pełna nowych wrażeń oraz dobrej atmosfery.

        • Klasa V świętuje Dzień Chłopaka
          • Klasa V świętuje Dzień Chłopaka

          • 28 września 2023. Dzień Chłopca klasa piąta spędziła na grillowaniu i zabawach. Dziewczęta uroczyście złożyły życzenia i wręczyły upominki kolegom. Rodzice rozpalili grilla. Były kiełbaski, słodycze i napoje. Wspólnie graliśmy w ringo, piłkę oraz mieliśmy mini zawody. To było bardzo mile spędzone czwartkowe popołudnie.

        • Dzień Chłopaka🌹
          • Dzień Chłopaka🌹

          • W piątek, 29 września, wybraliśmy się do kręgielni. Postanowiliśmy na sportowo spędzić klasowy Dzień Chłopaka. Mieliśmy do dyspozycji dwa profesjonalne tory bowlingowe. Sportowe emocje i zdrowa rywalizacja okazały się skutecznym przepisem na udane popołudnie. Wyśmienita pizza to idealne dopełnienie dnia pełnego sportowych emocji. Bawiliśmy się przednio. Zadowoleni i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

        • W Siemianówce...
          • W Siemianówce...

          • Już po raz ósmy Stowarzyszenie Ludzie z Pasją zorganizowało wycieczkę przyrodniczą pn.: „SIEMIANÓWKA XII – Przyroda i kultura wschodniego pogranicza Polski”.Wyjazd zrealizowany został w ramach zadania publicznego finansowanego przez Miasto Ostrów Mazowiecka. W wycieczce uczestniczyła młodzież ostrowskich szkół podstawowych(naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas VII) i średnich wraz z opiekunami. W wycieczce uczestniczyła również p. Hanna Chromińska reprezentująca Stowarzyszenie LzP.  

            30 września, w piątkowy poranek, wyruszyliśmy w drogę. Wyjazd, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął się wizytą w sokolarni znajdującej się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Tutaj mogliśmy kolejno podziwiać: kruka „Czesia”, myszołowa  o imieniu „Filip”, puchacza bengalskiego „Oskara”, największą europejską sowę – samicę puchacza europejskiego „Bubę” oraz ,, Orlanda” -orła stepowego, największego ptaka  w sokolarni. Wszystkie ptaki można było obejrzeć dosłownie na wyciągnięcie ręki, a sokolnik p. Przemysław Łapiński bardzo ciekawie omawiał biologię i występowanie w naturze kolejno prezentowanych gatunków ptaków. Dowiedzieliśmy  się czym jest ,, szlara”(twarz sowy), z czego orzeł stepowy buduje gniazda, gdy brak mu gałązek( kości zwierząt) i co to takiego ,,kainizm”(silniejsze pisklę pozbywa się z gniazda słabszego).

            Na końcu pokazu odbył się quiz wiedzy o ptakach drapieżnych i sowach, w którym nagrodami były… ich pióra. Kolejnym punktem programu wyjazdu była wizyta w Akcent Zoo w Białymstoku. Mimo upału udało się nam zobaczyć  osiołki, żubry, śpiącego żbika oraz wilki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej "Młynarzówka" w Kurowie przy siedzibie Narwiańskiego PN. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć film  i wystawę poświęconą Narwi. Dowidzieliśmy się między innymi co to znaczy ,że Narew jest rzeką anastomuzującą (wielokorytową), czym zajmowali się okoliczni mieszkańcy, jaka flora i fauna występuje w Narwiańskim Parku Narodowym. Na koniec mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę na zajęciach interaktywnych. Po zaspokojeniu głodu wiedzy, przyszedł czas na zaspokojenie głodu fizycznego, a w warunkach obozowych najlepiej smakują pieczone na ognisku kiełbaski. Wspaniała pogoda i atrakcje tego dnia sprawiły, że  wyjazd wszystkim bardzo się podobał.

  • Galeria zdjęć

      brak danych